Bijscholing Trainen van atleten met een verstandelijke beperking
Het is van belang dat je als trainer op de hoogte bent van de kenmerken en belevingswereld van atleten met een verstandelijke beperking en dat je daar op een passende manier mee om gaat. Kenmerkend voor wedstrijden is dat ze vaak minder voorspelbaar en overzichtelijk zijn. Voor atleten met een verstandelijke handicap kan dit verwarrend zijn. Als trainer is het jouw taak om op passende wijze te communiceren, zaken te concretiseren en daar waar nodig en mogelijk structuur te bieden.
Wat leer je in deze bijscholing?
Na het volgen van deze bijscholing:
- Heb je inzicht in kenmerken en belevingswereld van atleten met een verstandelijke handicap.
- Kun je je eigen visie op atleten met een verstandelijke beperking verwoorden.
- Weet je op basis van inzicht in de doelgroep hoe atleten te begeleiden.
- Kun je op basis van inzicht in de doelgroep de training afstemmen op de atleten (niveau 3) of als assistent bij de training (niveau 2).
- Ken je wedstrijdmogelijkheden voor atleten met een verstandelijke handicap.
Hoe ziet het programma eruit?
3 uur (alleen theorie).
Het totale programma is flexibel uit te voeren in zowel een dagdeel of in een avond. De bijscholing bestaat alleen uit een theoriegedeelte en duurt ongeveer drie uur.
Voor wie?
- Trainers die momenteel een basis atletiektrainer 3 volgen of gaan volgen;
- Gediplomeerde atletiektrainers op niveau 3;
- Trainers zonder diploma die wel ervaring hebben met het geven van lessen en trainingen aan atleten met een verstandelijke handicap.
Aanvragen
Deze bijscholing is aan te vragen via NOC*NSF.
Voor het complete opleidingsaanbod van de Atletiekunie klik hier. Eventuele vragen over het opleidingsaanbod mail je naar [email protected].