Opleiders Curaçao geven juryopleiding op Bonaire

Geplaatst op Maandag, 28 april 2025
Opleiders Curaçao geven juryopleiding op Bonaire
© Eigen archief

Het laatste weekend van maart is een cursus jurylid algemeen georganiseerd op Bonaire. Het was de eerste keer dat we onze twee nieuwe opleiders van Curaçao hebben ingezet.

Officialopleiders Atletiekunie voor Caribisch Nederland

Eind 2024 zijn diverse officialopleidingen op Curaçao aangeboden door Atletiekunie opleider Ynze Strikwerda waarbij Elfried Laker en Rachmil van Lachmoen zijn opgeleid als officialopleider van de Atletiekunie. Om de opleidingen in Caribisch Nederland duurzaam te kunnen aanbieden zijn lokale opleiders namens de Atletiekunie een waardevolle aanvulling. 

De deelnemers volgden een intensief programma: vanwege de logistieke uitdaging is de cursus in één weekend gegeven. Bonaire organiseert ongeveer zes keer per jaar een atletiekwedstrijd op clubniveau maar ze hebben de ambitie om elk jaar ook een wedstrijd voor Caribisch Nederland te gaan organiseren. Dit maakt de noodzaak om juryleden en officials op te leiden alleen maar groter. 

Foto jury 3 Eigen archief
Foto jury 2 Eigen archief
Foto jury 1 Eigen archief

Tien cursisten

Met tien cursisten was het een mooie groep die zich heeft verdiept in de regels van atletiek. Dit soort initiatieven geven ook invulling aan de onderlinge samenwerking tussen Curaçao en Bonaire waardoor de eilanden samen atletiek laten ontwikkelen. Hopelijk tilt deze kennis het niveau van de wedstrijden op Bonaire weer naar een nieuw niveau!

Caribisch Nederland